علت خاموش و روشن شدن تلویزیون

خاموش و روش شدن تلویزیون یکی از عیب های شایع در تلویزیون های LED و LCD می باشد. این عیب در تمامی برندهای تلویزیون ممکن است که اتفاق بیفتد شما می توانید با رعایت بعضی از مسال از این خرابی پیشگیری کنید. خاموش و روشن شدن ناگهانی تلویزیون به این صورت است که بدون اینکه کاربر دکمه ای را فشار دهد ، تلویزیون خاموش شده و دوباره روشن می شود. بعضی وقت ها این مشکل مربوط به بهم ریختن تنظیمات تلویزیون می باشد. شما می توانید با تنظیمات مجدد مشکل را برطرف کنید. 

در صورتی که مشکل از تنظیمات نباشد تلویزیون مشکل سخت افزاری دارد. معمولا مشکلات سخت افزاری با تعمیر برد خرابی برطرف می شود و در موارد کمی نیاز به تعویض مین برد وجود دارد. اگر خرابی برد تلویزیون زیاد نباشد تعمیر تلویزیون در منزل انجام می شود. 

ما در این مقاله راه حل های را برای رفع این خرابی توضیح می دهیم. اما باید این نکته را در نظر داشته باشید که این راه حل ها برای چندین مدل تلویزیون می باشد و ممکن است برای تلویزیون شما کارایی نداشته باشد. در صورتی که کارهایی که توضیح داده شده است را روی تلویزیون خود انجام دادید و مشکل برطرف نشد ، بهتر است که با مرکز تخصصی تعمیر تلویزیون تماس بگیرید و در خواست تکنسین متخصص تعمیرات را ثبت کنید.

اگر تلویزیون شما توسط افراد غیر متخصص دستکاری شود احتمال دارد که تلویزیون شما با خرابی های جدید مواجه شود و هزینه تعمیر چند برابر شود. در بعضی مواقع با دستکاری بی جهت تلویزیون غیر قابل تعمیر می شود. خاموش و روشن شدن تلویزیون در صورتی که با تنظیمات و راه حل های پیشنهادی حل نشود نیاز به تعمیرات تخصصی دارد.

حل مشکل خاموش شدن تلویزیون با انجام تنظیمات

 

اولین موردی که شما باید بررسی کنید این است که تلویزیون روی تنظیمات خاموش شدن در زمان تعیین شده نباشد. برای این کار به قسمت تنظیمات تلویزیون بروید و در قسمت سیستم گزینه زمان را انتخاب کنید و حالت آن را روی خاموش بگذارید. باید توجه داشته باشید بعد از انجام تنظیمات حتما دکمه ok کنترل را فشار دهید تا تنظیمات روی تلویزیون اعمال شود.

در صورتی که با تنظیماتی که توضیح داده شدن مشکل خاموش شدن تلویزیون شما برطرف نشد به قسمت تنظیمات تلویزیون بروید و دوباره تنظیمات سیستم را انتخاب کنید و گزینه آخر را انتخاب کنید. گزینه آخر تنظیمات کارخانه است و شما این گزینه را انتخاب کنید و بعد از شما سوالی پرسیده می شود که آیا برای برگشتن تنظیمات کارخانه مطمئن هستید ، دکمه ok کنترل را فشار دهید تا تلویزیون به تنظیمات اولیه کارخانه برگردد. معمولا با انجام این مراحل مشکل خاموش شدن ناگهانی تلویزیون برطرف می شود.

خاموش شدن تلویزیون بدون سیگنال

بعضی مواقع در صورتی که تلویزیون بدون سیگنال باشد و شما تا چندین دقیقه هیچ دکمه ای از کنترل را فشار ندهید تلویزیون به طور خود کار خاموش می شود. در صورتی که این اتفاق افتاد نگران نشوید و شما می توانید با بررسی ورودی های تلویزیون مشکل را برطرف کنید. این فناوری بر روی تمامی تلویزیون های ال سی دی و ال ای دی وجود دارد. این فناوری Eco Solution نام دارد.

این فناوری در حالتی که تشخیص بدهد که تلویزیون هیچ سیگنالی دریافت نمی کند، تلویزیون را با طور خودکار خاموش می کند. در صورتی که بعد از چند دقیقه دکمه ای از تلویزیون را فشار دهید تلویزیون روشن می ماند. یا می توانید به تنظیمات تلویزیون بروید و این تابع را غیر فعال کنید.

برای این کار به قسمت تنظیمات تلویزیون بروید و در قسمت تنظیمات سیستم گزینه Eco Solution را انتخاب کنید و گزینه Auto Power Off را فعال کنید و سپس دکمه ok کنترل تلویزیون را فشار دهید.

تلویزیون شما به چه دستگاهی متصل است

یکی از عواملی که باعث خاموش و روشن شدن تلویزیون می شود، دستگاه های ورودی تلویزیون می باشد. بعضی مواقع این خرابی مربوط به دستگاه ورودی می باشد که به تلویزیون وصل شده است. به طور مثال خرابی گیرنده دیجیتال باعث می شود که تلویزیون به صورت خود کار خاموش و روشن شود. برای تشخیص این نوع خرابی بهتر است که تمامی دستگاه های متصل مانند ، رسیور ، dvd و ... را از تلویزیون جدا کنید و بصورت تک تک وصل کنید و تلویزیون را امتحان کنید.

در این حالت اگر خرابی از ورودی های تلویزیون باشد دستگاه معیوب شناسایی می شود. در صورتی که این مشکل از خرابی دستگاه های ورودی بود به هیچ عنوان دستگاه معیوب را به تلویزیون وصل نکنید چون باعث خراب تلویزیون می شود.

البته لازم به ذکر است ورودی های usb نیز جدا شود. بعضی مواقع فلش مموری و هارد دیسک های ورودی نیز باعث این مشکل می شوند. بهتر است که قبل از اتصال آن ها را ویروس کشی بکنید.

هزینه تعمیر خاموش و روشن شدن تلویزیون

هزینه تعمیر خاموش و روشن شدن تلویزیون با اعلام مدل تقریبا مشخص می شود. البته لازم به ذکر است که بگوييم هزينه تعمیر تلویزیون کاملا متغيير بوده و بر اساس همين موضوع معمولا پس از آنکه تکنسين سیما سرویس به محل مورد نظر شما مي آيد و بررسي هاي لازم به جهت تلویزیون عیب یابی تلویزیون را انجام مي دهد قيمت نهايي را اعلام مي نمايد.

علاوه بر اين موضوع نوع قطعه اي که خراب شده است و مشکل خاموش و روشن شدن تلویزیون را به وجود آورده است در هزینه تعمیر بسیار تاثیر گذار است. تکنسین های سیما سرویس تا جای که امکان دارد سعی بر تعمیر قطعات دارند. در صورت نیاز به تعویض قطعه از قطعات اورجینال استفاده می کنند.

در رابطه با هزينه تعمیر تلویزیون بايد بگوييم که اگر تصور ميکنيد که مي توانيد خودتان تعمیر دستگاه را انجام بدهيد تا جای ممکن اين ريسک را نکنيد. در واقع گاهي صرفه جويي در هزينه تعمیر سبب هزينه هاي بيشتري براي شما خواهد شد به همين دليل شما بايد به جهت تعمير با نمايندگي سیما سرویس تماس حاصل نماييد.

علت خاموش و روشن شدن تلویزیون سامسونگ

این مشکل در تلویزیون های سامسونگ نیز وجود دارد. خاموش و روشن شدن تلویزیون های ال سی دی سامسونگ معمولا به علت خرابی مین برد می باشد، در اکثر مواقع علت خرابی مین برد فرسوده شدن قطعات آن می باشد که بعد از گذشت چندین سال به وجود می آید. در اکثر مواقع مین برد تلویزیون تعمیر می شود. تعمیرات با قطعات اصلی انجام می شود. یکی دیگر از عوامل که باعث خاموش و روشن شدن تلویزیون می شود، خرابی برد پاور تلویزیون می باشد، خرابی برد پاور بر اثر نوسان برق به وجود می آید. برد پاور نیز در بیشتر موارد قابل تعمیر است. برد پاور در منزل تعمیر می شود.

تلویزیون های ال ای دی با توجه به ظرافتی که دارند، خرابی های متفاوتی نسبت به ال سی دی دارند. یکی از مشکلاتی که در تلویزیون های ال ای دی به وجود می آید خرابی cpu تلویزیون می باشد، خرابی این قطعه دلایل متفاوتی دارد، خرابی کابل hdmi یکی از این عوامل می باشد، بهتر است که هر دو سال کابل hdmi را تعویض کنید. یکی دیگر از عواملی که باعث خراب شدن cpu می شود، گرمای زیاد محیط می باشد. در صورتی که cpu تلویزیون خراب شده باشد مین برد باید کامل تعویض شود. ویروسی شدن نیز در تلویزیون های ال ای دی اندروید زیاد اتفاق می افتد، برای حل این مشکل باید آی سی برنامه تعویض شود.

تعمير تلویزیون در تهران و شهرستان های تهران

سامسونگ سرویس مرکز تخصصي تلویزیون سامسونگ در سراسر تهران نمايندگی هاي را ايجاد کرد است تا تمامي کاربران تلویزیون سامسونگ جهت تعمير تلویزیون سامسونگ در تهران به راحتی به تعمیرکار متخصص دست یابی داشته باشند و با خیال راحت تعمیر دستگاه خود را به ما پسپارند.

نمايندگی تعمير تلویزیون سامسونگ  سعي کرده است که در تمام مناطق شمال جنوب شرق و غرب تهران شعبه ايجاد کند تا همشهريان گرامی در سريعترين زمان ممکن به تعميرکاران تلویزیون سامسونگ دسترسي داشته باشند و فقط با يک تماس در کمترين زمان ممکن تکنسين تعمير تلویزیون سامسونگ در محل شما حضور پيدا کرده و مشکل تلویزیون شما را حل کند.

چند سال قبل در تهران براي تعمير تلویزیون سامسونگ بايد تلویزیون را با خود حمل مي کرديد تا يک تعميرگاه مناسب جهت تعمير تلویزیون سامسونگ پيدا مي کرديد تا دستگاه شما را تعمير کند. در برخي مواقع مشکل تعميرات تلویزیون سامسونگ با اين مرحله تمام نمي شد و بعد از پيدا کردن تعميرگاه تلویزیون سامسونگ ممکن بود قطعه مورد نياز در اين تعميرگاه موجود نباشد و تا پيدا کردن قطعه بايد منتظر مي مانديد.

خوشبختانه امروزه سامسونگ سرويس با داشتن نمايندگي هاي متعدد در سرتا سر تهران اين شرايط را ايجاد کرده که شما با تماس با ال جي سرويس تعميرات تلویزیون در محل انجام شود و نيازي نيست که براي تعميرات تلویزیون سامسونگ خود دستگاه را از منزل خارج کنيد و دنبال نمايندگي تعمير تلویزیون سامسونگ بگرديد.

نمایندگی های متعدد در سطح شهر تهران و کرج

سامسونگ سرويس با داشتن چندين نمايندگی در شمال تهران ، شرق تهران ، جنوب تهران ، غرب تهران اين شرايط را به وجود آورده که تعميرات و سرويس لوازم خانگي شما به سرعت انجام شود. شما مي توانيد براي سرويس هاي دوره اي تلویزیون خود با نمایندگی تعمیرات سامسونگ تماس بگريد و در خواست سرويس دوره ای کنيد تا از خرابی تلویزیون شما جلوگيري شود. سرويس های دوره ای شامل روغن کاری بلبرينگ ها و تعویض فیلترها و جرم گیری دستگاه می باشد .

 

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *