علت خاموش و روشن شدن تلویزیون

علت خاموش و روشن شدن تلویزیون

خاموش و روش شدن تلویزیون یکی از عیب های شایع در تلویزیون های LED و LCD می باشد. این عیب در تمامی برندهای تلویزیون ممکن است که اتفاق بیفتد شما می توانید با رعایت بعضی از مسال از این خرابی پیشگیری کنید. خاموش و روشن شدن ناگهانی تلویزیون به این صورت است که بدون اینکه کاربر دکمه ای را فشار دهد ، تلویزیون خاموش شده و دوباره روشن می شود. بعضی وقت ها این مشکل مربوط به بهم ریختن تنظیمات تلویزیون می باشد. شما می توانید با تنظیمات مجدد مشکل را برطرف کنید. 

در صورتی که مشکل از تنظیمات نباشد تلویزیون مشکل سخت افزاری دارد. معمولا مشکلات سخت افزاری با تعمیر برد خرابی برطرف می شود و در موارد کمی نیاز به تعویض مین برد وجود دارد. اگر خرابی برد تلویزیون زیاد نباشد تعمیر تلویزیون در منزل انجام می شود. 

ما در این مقاله راه حل های را برای رفع این خرابی توضیح می دهیم. اما باید این نکته را در نظر داشته باشید که این راه حل ها برای چندین مدل تلویزیون می باشد و ممکن است برای تلویزیون شما کارایی نداشته باشد. در صورتی که کارهایی که توضیح داده شده است را روی تلویزیون خود انجام دادید و مشکل برطرف نشد ، بهتر است که با مرکز تخصصی تعمیر تلویزیون تماس بگیرید و در خواست تکنسین متخصص تعمیرات را ثبت کنید.

اگر تلویزیون شما توسط افراد غیر متخصص دستکاری شود احتمال دارد که تلویزیون شما با خرابی های جدید مواجه شود و هزینه تعمیر چند برابر شود. در بعضی مواقع با دستکاری بی جهت تلویزیون غیر قابل تعمیر می شود. خاموش و روشن شدن تلویزیون در صورتی که با تنظیمات و راه حل های پیشنهادی حل نشود نیاز به تعمیرات تخصصی دارد.

علت خاموش و روشن شدن تلویزیون ال جی

علت خاموش و روشن شدن تلویزیون ال جی

یکی از اغلب معضلاتی که برای تلویزیون ال جی پیش می آید خاموش و روشن شدن خودکار تلویزیون است . این امر می تواند به دلایل مختلفی در تلویزیون به وجود آید. اصلی‌ترین قطعاتی که خرابی در آنها می توانند موجب بروز این خطا در تلویزیون شود . مین برد و برد پاور تلویزیون می باشد از آنجا که برد پاور تامین کننده ولتاژ مورد نیاز تمام قطعات می باشد بروز خطا در این برد باعث شده تا بتوانند ولتاژ لازم را به قطعات داخلی دستگاه بابت عملکرد درست آنها منتقل کند و این امر خود را به صورت خاموش و روشن شدن تلویزیون نمایان می‌کند .

همچنین خرابی در قطعه اصلی تلویزیون که همان مین برد نام دارد می‌تواند از دیگر علل خاموش و روشن شدن ناگهانی تلویزیون باشد مین برد وظیفه پردازش تمام دستورات و اطلاعات را برعهده دارد مین برد اجرای تمام دستوراتی که از طریق ریموت کنترل و یا دکمه های موجود بر روی بدنه دستگاه به آن داده می شود را عهده دار است . حال به وجود آمدن خللی در این قطعه باعث شده تا دستور صادره در این قطعه به درستی صورت نگیرد و همین امر باعث پدید آمدن ایراد خاموش و روشن شدن تلویزیون شود .

در اکثر موارد مین برد و برد پاور قابل تعمیر است تنها در صورتی که فرسودگی و یا آسیب دیدگی قطعه با تعمیر برطرف نگردد نیازمند جایگزینی می باشد که تعویض باید با قطعات اصلی و باکیفیت صورت گیرد سیما سرویس با دارا بودن دستگاه و تجهیزات تخصصی انواع بردها ، قابلیت این امر را دارد تا در صورت بروز خطا در تلویزیون تعمیر انواع برد های ال‌جی را به صورت کاملاً تخصصی انجام دهد و در صورتی که نیاز به تعویض بود تعویض را با قطعات اورجینال و اصلی انجام دهد.

علت خاموش و روشن شدن تلویزیون سامسونگ

علت خاموش و روشن شدن تلویزیون سامسونگ

این مشکل در تلویزیون های سامسونگ نیز وجود دارد. خاموش و روشن شدن تلویزیون های ال سی دی سامسونگ معمولا به علت خرابی مین برد می باشد، در اکثر مواقع علت خرابی مین برد فرسوده شدن قطعات آن می باشد که بعد از گذشت چندین سال به وجود می آید. در اکثر مواقع مین برد تلویزیون تعمیر می شود. تعمیرات با قطعات اصلی انجام می شود. یکی دیگر از عوامل که باعث خاموش و روشن شدن تلویزیون می شود، خرابی برد پاور تلویزیون می باشد، خرابی برد پاور بر اثر نوسان برق به وجود می آید. برد پاور نیز در بیشتر موارد قابل تعمیر است. برد پاور در منزل تعمیر می شود.

تلویزیون های ال ای دی با توجه به ظرافتی که دارند، خرابی های متفاوتی نسبت به ال سی دی دارند. یکی از مشکلاتی که در تلویزیون های ال ای دی به وجود می آید خرابی cpu تلویزیون می باشد، خرابی این قطعه دلایل متفاوتی دارد، خرابی کابل hdmi یکی از این عوامل می باشد، بهتر است که هر دو سال کابل hdmi را تعویض کنید. یکی دیگر از عواملی که باعث خراب شدن cpu می شود، گرمای زیاد محیط می باشد. در صورتی که cpu تلویزیون خراب شده باشد مین برد باید کامل تعویض شود. ویروسی شدن نیز در تلویزیون های ال ای دی اندروید زیاد اتفاق می افتد، برای حل این مشکل باید آی سی برنامه تعویض شود.

علت خاموش و روشن شدن تلویزیون سونی

علت خاموش و روشن شدن تلویزیون سونی

یکسری از تفاوت هایی که تلویزیون سونی با دیگر برندهای تلویزیون ها دارد این است که،خرابی به وجود آمده را به صورت چشمک زدن چراغ پاور موجود بر روی دستگاه نمایان می کند. خرابی در هر قطعه خود را به صورت خاموش شدن تلویزیون و تنها چشمک زدن چراغ پاور ظاهر می کند. به همین دلیل عیب یابی در تلویزیون های سونی از تعداد چشمک های چراغ پاور آن مشخص می گردد. خودکار خاموش و روشن شدن تلویزیون در برند سونی بدین گونه می باشد که موقع تماشا خودکار تلویزیون خاموش شده و سپس چراغ پاور شروع به چشمک زدن نموده و بعد از یک سری چشمک خاص، یک مکث کوتاه کرده و مجددا چشمک زدن را آغاز می کند و یا تلویزیون روشن می شود.

با شمارش تعداد چشمک زن های چراغ پاور و مراجعه به جدول تعداد چشمک های چراغ پاور تلویزیون سونی، می توان ایراد به وجود آمده را تشخیص داد. در تلویزیون های سونی خودکار خاموش و روشن تلویزیون می تواند مربوط به بروز خطا در قطعه مین برد،برد پاور و برد تیکان باشد. تعداد ۲ مرتبه چشمک در تلویزیون های سونی نشانگر این می باشد که تلویزیون در قسمت پاور دچار ایراد شده است و نیازمند تعمیر و یا تعویض می باشد. همچنین تعداد ۳ چشمک، بیانگر خرابی در بخش مین برد تلویزیون است. از بردهای مهم تلویزیون که پردازشگر تصویر نیز نامیده می شود و در ارتباط مستقیم با پنل می باشد، برد تیکان است و ۵مرتبه چشمک زدن چراغ پاور نمایانگر خرابی در این برد می باشد.

خرابی در هر یک از قطعات خود را به صورت خاموش و روشن شدن تلویزیون نمایان می کند و به دلیل حساسیت بالایی که تلویزیون های سونی دارا می باشند، می بایست توسط افراد متخصص و کاردان در این زمینه مورد بررسی و تعمیر قرار گیرد.

هزینه تعمیر خاموش و روشن شدن تلویزیون

هزینه تعمیر خاموش و روشن شدن تلویزیون

 

هزینه تعمیر خاموش و روشن شدن تلویزیون با اعلام مدل تقریبا مشخص می شود. البته لازم به ذکر است که بگوييم هزينه تعمیر تلویزیون کاملا متغيير بوده و بر اساس همين موضوع معمولا پس از آنکه تکنسين سیما سرویس به محل مورد نظر شما مي آيد و بررسي هاي لازم به جهت تلویزیون عیب یابی تلویزیون را انجام مي دهد قيمت نهايي را اعلام مي نمايد. علاوه بر اين موضوع نوع قطعه اي که خراب شده است و مشکل خاموش و روشن شدن تلویزیون را به وجود آورده است در هزینه تعمیر بسیار تاثیر گذار است. تکنسین های سیما سرویس تا جای که امکان دارد سعی بر تعمیر قطعات دارند. در صورت نیاز به تعویض قطعه از قطعات اورجینال استفاده می کنند.

در رابطه با هزينه تعمیر تلویزیون بايد بگوييم که اگر تصور ميکنيد که مي توانيد خودتان تعمیر دستگاه را انجام بدهيد تا جای ممکن اين ريسک را نکنيد. در واقع گاهي صرفه جويي در هزينه تعمیر سبب هزينه هاي بيشتري براي شما خواهد شد به همين دليل شما بايد به جهت تعمير با نمايندگي سیما سرویس تماس حاصل نماييد.

حل مشکل خاموش و روشن شدن تلویزیون با انجام تنظیمات

حل مشکل خاموش و روشن شدن تلویزیون با انجام تنظیمات

اولین موردی که شما باید بررسی کنید این است که تلویزیون روی تنظیمات خاموش شدن در زمان تعیین شده نباشد. برای این کار به قسمت تنظیمات تلویزیون بروید و در قسمت سیستم گزینه زمان را انتخاب کنید و حالت آن را روی خاموش بگذارید. باید توجه داشته باشید بعد از انجام تنظیمات حتما دکمه ok کنترل را فشار دهید تا تنظیمات روی تلویزیون اعمال شود.

در صورتی که با تنظیماتی که توضیح داده شدن مشکل خاموش شدن تلویزیون شما برطرف نشد به قسمت تنظیمات تلویزیون بروید و دوباره تنظیمات سیستم را انتخاب کنید و گزینه آخر را انتخاب کنید. گزینه آخر تنظیمات کارخانه است و شما این گزینه را انتخاب کنید و بعد از شما سوالی پرسیده می شود که آیا برای برگشتن تنظیمات کارخانه مطمئن هستید ، دکمه ok کنترل را فشار دهید تا تلویزیون به تنظیمات اولیه کارخانه برگردد. معمولا با انجام این مراحل مشکل خاموش شدن ناگهانی تلویزیون برطرف می شود.

خاموش شدن تلویزیون بدون سیگنال

بعضی مواقع در صورتی که تلویزیون بدون سیگنال باشد و شما تا چندین دقیقه هیچ دکمه ای از کنترل را فشار ندهید تلویزیون به طور خود کار خاموش می شود. در صورتی که این اتفاق افتاد نگران نشوید و شما می توانید با بررسی ورودی های تلویزیون مشکل را برطرف کنید. این فناوری بر روی تمامی تلویزیون های ال سی دی و ال ای دی وجود دارد. این فناوری Eco Solution نام دارد.

این فناوری در حالتی که تشخیص بدهد که تلویزیون هیچ سیگنالی دریافت نمی کند، تلویزیون را با طور خودکار خاموش می کند. در صورتی که بعد از چند دقیقه دکمه ای از تلویزیون را فشار دهید تلویزیون روشن می ماند. یا می توانید به تنظیمات تلویزیون بروید و این تابع را غیر فعال کنید.

برای این کار به قسمت تنظیمات تلویزیون بروید و در قسمت تنظیمات سیستم گزینه Eco Solution را انتخاب کنید و گزینه Auto Power Off را فعال کنید و سپس دکمه ok کنترل تلویزیون را فشار دهید.

خاموش و روشن شدن تلویزیون به دلیل دستگاه های متصل

خاموش و روشن شدن تلویزیون به دلیل دستگاه های متصل

یکی از عواملی که باعث خاموش و روشن شدن تلویزیون می شود، دستگاه های ورودی تلویزیون می باشد. بعضی مواقع این خرابی مربوط به دستگاه ورودی می باشد که به تلویزیون وصل شده است. به طور مثال خرابی گیرنده دیجیتال باعث می شود که تلویزیون به صورت خود کار خاموش و روشن شود. برای تشخیص این نوع خرابی بهتر است که تمامی دستگاه های متصل مانند ، رسیور ، dvd و ... را از تلویزیون جدا کنید و بصورت تک تک وصل کنید و تلویزیون را امتحان کنید.در این حالت اگر خرابی از ورودی های تلویزیون باشد دستگاه معیوب شناسایی می شود. در صورتی که این مشکل از خرابی دستگاه های ورودی بود به هیچ عنوان دستگاه معیوب را به تلویزیون وصل نکنید چون باعث خراب تلویزیون می شود.

البته لازم به ذکر است ورودی های usb نیز جدا شود. بعضی مواقع فلش مموری و هارد دیسک های ورودی نیز باعث این مشکل می شوند. بهتر است که قبل از اتصال آن ها را ویروس کشی بکنید.

 

نمایمدگی تعمیر سیما سرویس

تعمیر تلویزیون در تهران و شهرستان های تهران

 

تعمیر تلویزیون به دلیل ساختار پیچیده و حساس بودن آن می‌بایست توسط افراد کاردان و نکته‌سنج صورت گیرد. همان‌طور که برای تمامی کاربران قابل لمس است پنل تلویزیون از حساسیت بالایی برخوردار است. کوچکترین ضربه و یا فشاری به آن باعث از بین رفتن و بلا استفاده شدن دستگاه شده و می بایست به جای تعمیر به فکر جایگزینی تلویزیون جدیدی بود. بنابراین توصیه ما به همه کاربران گرامی این است  که در صورت بروز خطای در عملکرد تلویزیون خود بررسی و تعمیر آن را به مراکز و نمایندگی های مجاز بسپارید.

سیما سرویس با دارا بودن چندین شعبه فعال در سطح شهر تهران قابلیت این امر را دارد که در کوتاهترین زمان ممکن و با بالاترین کیفیت کار تعمیر تلویزیون شما را تقبل نماید. همچنین این مجموعه دارای دستگاه ها و تجهیزات به روز دنیا در زمینه تعمیر انواع برد و تلویزیون ها می باشد. اولین نگرانی که کاربران در صورت بروز خطا در تلویزیون خود با آن مواجه می شوند این است که حتماً چند روزی را باید بدون تماشای تلویزیون سپری کند.

سیما سرویس بابت رفع این نگرانی عظیم تعمیر تلویزیون در منزل را به عنوان یکی از روش های تعمیر قرار داده است تا کاربرانی که میخواهند تعمیر تلویزیون آنها در منزل انجام گیرد از طریق تماس با مجموعه و انتخاب گزینه تعمیر در منزل بتوانند از خدمات این مجموعه بهره مند شوند .کارشناسان با هماهنگی قبلی بعد از حضور در محل مورد نظر شما اقدام به بررسی کامل قطعات و دستگاه نموده و تعمیر را همان جا در حضور شما انجام خواهند داد. همچنین کارشناسان زبده این مجموعه بر اساس مشکل و مدل اعلامی توسط شما قطعات لازم را همراه خود آورده و تعمیر را همراه با تجهیزات تخصصی و همچنین قطعات اصلی انجام می‌دهند .

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *