تعمیر بک لایت تلویزیون سامسونگ

تعمیر بک لایت تلویزیون سامسونگ

بک لایت تلویزیون یا همان نور زمینه تصویر، مجموعه ای از لامپ های فلورسنت در تلویزیون های ال سی دی دانست. و در تلویزیون های ال ای دی مجموعه ای از لامپ های ال ای دی نام برد. تلویزیون های ال سی دی و ال ای دی را می توان به یک سینمایی خانگی تشبیه کرد. به این صورت که صفحه جلوی تلویزیون را می توان آپارات دیجیتال نام برد. و لامپ های ال ای دی را نیز نور پشت آپارات دانست.

با این توضیحاتی که داده شد خرابی بک لایت باعث سیاه شدن تصویر تلویزیون شما می شود. در این حالت صدای تلویزیون قطع نمی شود. ولی تصویر تلویزیون سیاه است و شبکه ها را می توان تغییر داد.

تعمیر بک لایت در محل تخصص می خواهد که ما این ادعا را داریم. سیما سرویس با کادری مجرب در زمینه تعمیر تلویزیون سامسونگ آمادگی دارد تعمیر بک لایت تلویزیون شما را در منزل و محل شما انجام دهد. برای تعمیر بک لایت باید از ال ای دی های اورجینال و فابریک استفاده کرد. در غیر این صورت عیب دستگاه شما به زودی تکرار می شود و شما را به دردسر می اندازد. 

 

 

بک لایت چیست ؟

بک لایت به لامپ های ال ای دی و فلورسنت گفته می شود که در تلویزیون های LED, LCD مورد استفاده قرار می‌گیرد . بک لایت نور پس زمینه تصویر را برای دیدن تصویر تامین می‌کند زیرا پنل از خود نوری ندارد باید از یک منبع نور، نور به صفحه پنل تابیده شود تا تصویری که روی پنل وجود دارد برای کاربران قابل دیدن باشد.
حالا نکته مهم این است که این بک لایت ها چطور و با چه چیدمانی قرار می‌گیرند.

 

ما دو نوع بک لایت داریم:

 

۱) بک لایت شاخه ای:

در بک لایت شاخه های ما از چند شاخه بک لایت استفاده می کنیم این بک لایت ها در این مدل در پشت صفحه پنل قرار می گیرند. نحوه مداربندی بک لایت ها به دو صورت سری و سری-موازی می باشد.

قابل ذکر است که بدانیم نحوه بروز و آشکار شدن خرابی بک لایت ها بسته به نوع بک لایت و مدار بندی آنها متفاوت می باشد. در بک لایت شاخه ای اگر تعدادی از لامپ سوخته باشد این خرابی بک لایت به صورت لکه های تیره نشان داده میشود اگر مداربندی به صورت سری باشد وقتی بک لایت خراب شود کل تصویر زیاد میشود اگر مدار بندی به صورت سری موازی باشد خرابی بک لایت هر سری به صورت یک نوار تیره روی تصویر ظاهر می شود.

۲) بک لایت لبه ای:

در بک لایت لبهای همان طور که از اسم آن مشخص است بک لایت در لبه سینی خنک کننده قرار دارد نور را از لبه پنل می تاباند و باعث شده تا تصویر روی پنل قابل مشاهده شود. در این نوع بک لایت تراکم لامپ ها زیاد می باشد. در این مدل نوع بک لایت زمانی که تنها تعداد کمی از لامپ‌ها بسوزد این خرابی بک لایت به صورت لکه های تیره مشاهده می‌شود. در برخی از مدل های تلویزیون خراب شدن یک تعدادی از لامپ ها به صورت تاریک شدن نیمی از صفحه نمایان می‌شود.
حالا اگر خرابی لامپ ها زیاد باشد و تعداد زیادی از لامپ ها درگیر مشکل شده باشند سری کامل قطع می شود و کل تصویر سیاه می شود.

تعمیر بک لایت تلویزیون سامسونگ در منزل

تعمیر بک لایت تلویزیون سامسونگ در محل

 

تعمیر بک لایت تلویزیون سامسونگ در منزل و محل یک خدمت تخصصی است. که شرکت سیما سرویس به منظور راحتی و آسایش شما همشهریان گرامی ارائه می دهد .

شما مشتریان گرامی می توانید درخواست تعمیر بک لایت در محل را از طریق شماره های سیما سرویس و یا فرم تماس با ما انجام دهید.

بعد درخواست شما تکنسین های متخصص تعمیر تلویزیون سامسونگ به همراه قطعات مورد نیاز به محل اعزام می شوند و در کمترین زمان ممکن مشکل تلویزیون شما را برطرف می کنند.

تکنسین های سیما سرویس هر ساله دوره های تخصصی تعمیر بک لایت را می بینند. و این امر باعث شده تا با تازه ترین تلویزیون های موجود در بازار آشنا باشند. تعمیر بک لایت با شش ماه ضمانت انجام می شود. ضمانت نامه بصورت کتبی به شما ارائه می شود.

اصلاحیه زدن در بک لایت:

اصلاحیه زدن در بک لایت به دو نوع صورت می گیرد:

۱) از بین رفتن چسب :

بین لامپ ها و صفحه خنک کننده یک چسب مخصوصی وجود دارد که لامپ ها را به سینی فلزی می چسباند.
در واقع این چسب به عنوان انتقال دهنده گرما وظیفه دارد گرما را از لامپ‌های گرفته و به سینی خنک کننده انتقال دهد این امر باعث شده تا گرما در لامپ ها نمامد و دیرتر لامپ ها مستهلک شوند.گاهی این چسب از بین می رود.
اطلاحیه زدن در اینجا یعنی اینکه جسب از بین رفته را بطور کامل پاک کرده و از یک چسب جدید استفاده کنیم.

 

۲) هماهنگی ولتاژ و جریان :

پاور یا همان برد تغذیه وظیفه اصلی تامین ولتاژ و جریان مورد نیاز لامپ های ال ای دی را بر عهده دارد. ایجاد هماهنگی بین ولتاژ و جریان لازم برای لامپ ها و ولتاژ و جریان خروجی از برد پاور را اصلاحیه زدن می گویند.

هزینه تعمیر بک لایت تلویزیون سامسونگ

هزینه تعمیر بک لایت تلویزیون سامسونگ به مدل و جنس بک لایت متفاوت است. این موضوع بسیار مهم است که چطور می توان بهترین نوع بک لایت را با کمترین هزینه ممکن انتخاب کرد. ما این توصیه را به شما عزیزان برای انتخاب بک لایت داریم. اول اینکه بک لایت باید نور کاملا سفید داشته باشد و بک لایت ها درجه دوم و سوم دارای نور مایل به آبی و سبز می باشند که کیفیت تصویر را پایین می آورد.

گزینه دوم ضمانت بک لایت می باشد اینکه شرکت تعویض کننده بک لایت چند ماه گارانتی برای تعویض ال ای دی های بک لایت به شما می دهد. و اینکه از معتبر بودن شرکت خدمات دهنده اطمینان پیدا کنید. مسله سوم اینکه ظاهر بک لایت دقیقا باید با بک لایت فابریک دستگاه یکی باشد. در غیر این صورت بالا و پایین بودن ولتاژ بک لایت و یا ظاهر بک لایت باعث خراب شدن زود هنگام بک لایت می شود. و آخرین نکته اینکه بک لایت های تعویضی نباید هاله بر روی تصویر ایجاد کند.

هشدار در خصوص تعمیرات غیر اصولی بک لایت

گاهی دیده شده که بعضی از تعمیرات کاران غیر مجاز از بک‌لایت کار کرده به جای بک لایت نو استفاده می کنند.این در حالی است که این قطعه مصرفی بوده و دارای عمر مفید مشخصی است و این کار کرده بودن باعث شده تا زمانی که روی دستگاه شما نصب می شود عمر کمتری داشته باشد.
گاهی هم بک لایت هایی که استفاده می کنند اورجینال و اصلی نیست.از این رو توصیه ما به شما این است که حتما از تعمیرکاران مجاز برای تعمیر کمک بخواهید. زیرا تعمیراکارن مجاز از قطعات اصلی و نو استفاده می کنند وتعمیرات را در منزل و در حضور خودتان انجام میدهند.